Om produktet
Nummer 28 av populære Asics Gel-Nimbus er på plass. Den bygger videre på forgjengeren og beholder samme mellom- og yttersåle, men endrer overdelen. Det gir samme gode egenskaper som i versjon 27, men med enda lavere vekt.
Stabilitet:
Løpsfølelse:
Støtdemping:
- Dropp: 8
- Såle hæl/forfot (mm): 43,5/35,5
- Vekt (gram/størrelse): 275
Asics Gel-Nimbus er en solid arbeidshest som har mange tilhengere. Denne versjonen har fått en ny overdel som er tynnere enn forrige versjon, og har ingen irriterende trykkpunkter. Pløsen er også justert sammen med et mer komfortabelt hælgrep. Samme tykkelse i mellomsålen, men med et nytt EVA-basert skum, FF Blast Plus, som gir god komfort og holdbarhet. Skummet er et knepp fastere enn forgjengeren. En plate av Pure Gel i hælen for ekstra støtdemping. Yttersåle av ny Asics Grip gir en fin kombinasjon av slitestyrke og godt grep.
Asics Gel-Nimbus 28 er en solid og komfortabel arbeidshest til de rolige turene i variert lengde når du trenger mye komfort og beskyttelse.