Ho-ho-ho! Bak luke 14 ligger julekalenderens andre nisse, Langtur-Lasse.
Han er en av tre nisser som har gjemt seg bak lukene i årets kalender, og de har med seg premier. Løper du på en dag der en nisse dukker opp, er du med i trekningen av et gavekort på kr 500. Snører du på deg skoene alle tre nissedagene, fullfører du Nissetrippelen – og er i tillegg med i trekningen av et gavekort på hele kr 3000!
Løp den distansen som passer deg, 3 km eller mer - logg med Strava og registrer deg på julekalenderen innen klokken slår midnatt. Vinnere trekkes tilfeldig - uansett distanse og plassering!
Langtur-Lasse
Langturs-Lasse er nissen som aldri haster, men som alltid kommer lengst. Han foretrekker rolige, seige turer som strekker seg gjennom grønne glitrende trær, snødekte skogholt, og forbi juleverkstedets travle inngang. Han starter alltid i et moderat tempo som ser mer ut som en behagelig søndagstur enn en treningsøkt - men ett steg tar det neste, og plutselig har han vært ute langt om lenge.
Lasse løper ikke nødvendigvis for ro - det er sjelden kost blant nisser - men for turens skyld. Han liker snøen som knitrer under skoene, den jevne bevegelsen, og hvor lett alskens ting og vanskelige tang faller på plass når tempoet er lavt og man slipper å bruke alle kreftene på bånn pine.
Om julekalenderen
Selve gjennomføringen er gjennom Strava. Stravakonto er derfor nødvendig for deltagelse. Løp først, logg med Strava, og registrer deretter aktiviteten din. Aktiviteten må være logget som run eller trailrun (herunder jogging, løping, terrengløping og tredemølle), satt til offentlig/åpen i Strava og være live-tracked for at vi skal kunne hente den opp. Løp som legges til manuelt i Strava vil ikke kunne registreres. Det er gratis å delta.
Resultatlistene for alle distanser, og deltagelse vises på nettsiden. Vi deler ut premier i alle størrelser - og trekker vinnere tilfeldig, uansett distanse og plassering. Har du løpeglede er du med, og er du med har du mulighet til å vinne!
Du må registrere løpet ditt innen kl 24.00 inneværende dag for å bli med i trekningen av dagens premie. Vinnerene kontaktes via Strava og løpet som registreres.
Vi samler opp alle løp og gjør et stortrekk av syv dagsvinnere hver mandag, mens de siste lukene får sin egen høytidstrekk på selveste 1. juledag.
Premier sendes ut etter endt julekalender.
Har du spørsmål eller er det trøbbel i løypa? Kontakt oss på kundeservice@loplabbet.no