Om produktet
Den lettløpte terrengmodellen Brooks Catamount har i 4. versjon fått fine oppdateringer både i overdel, mellomsåle og yttersåle. Fortsatt en allsidig og lettløpt terrengsko for variert underlag.
Løpsfølelse:
Grep gjørme:
Grep våt stein:
Stabilitet ulendt terreng:
Støtdemping:
- Dropp: 6
- Såle hæl/forfot (mm): 34/28
- Vekt (gram/størrelse): 241
Overdelen er av et tynt mesh av TPEE. Det gir god passform. Holder foten tett i skoen i ulendt terreng og er slitesterkt. Mellomsålen er et par mm tykkere. Skummet er oppdatert med DNA Flash v2. Det er samme skum som brukes i noen av lettvekterne til Brooks og gir en god kombinasjon av støtdemping, respons og holdbarhet. I mellomsålen ligger en SpeedVault plate som beskytter mot spisse gjenstander. Nytt for denne versjonen er at den er kurvet, noe som gir en mer effektiv stegavvikling. Yttersåle med litt mer aggressive knotter gir god slitestyrke og godt grep i variert underlag.
Brooks Catamount 4 er en lettløpt terrengmodell for løpeturer på variert underlag. Også egnet for konkurranser i terrenget.